50 Cent nie wyda albumu "Black Magic"!
Dodane przez Cragmite dnia Styczeń 19 2011 10:40:00

Jeszcze w ubiegłym roku wszystko wskazywało na to, że następnym albumem 50 Cent’a będzie płyta „Black Magic”. Okazało się jednak, że na następcę „Before I Self Destruct” trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ „Black Magic” nie wyjdzie poza studio nagrań. Od kilku miesięcy 50 Cent przebąkiwał o tym, że „Black Magic” trafi najprawdopodobniej na półkę i nie wyjdzie poza studio nagraniowe, ponieważ jest to zbyt surowy materiał. Wytwórnia oczekuje od Fifty’ego bardziej komercyjnego albumu, stąd decyzja o wstrzymaniu prac nad „Black Magic”. Według słów 50 Centa, „Black Magic” była dla niego sporym wyzwaniem i okazją do sprawdzenia się:

„Odłożyłem prace nad „Black Magic”, ponieważ jest to płyta w 100% autorska. Jest to coś, co bardzo chciałem zrobić, potraktowałem ten album w kategoriach rozrywki niż pełnowymiarowego wydawnictwa. Jest oczywiście możliwe, że na niektórych elementach „Black Magic” będzie oparta moja nowa płyta, ale ten materiał trafi do szuflady. Ani ja, ani wytwórnia nie byliśmy przekonani czy ten materiał możemy pokazać moim fanom. Kiedy zaczynałem z rapem, to mogłem sobie pozwolić na płytę, której odbiorcami będą ludzie z mojego osiedla. Teraz muszę myśleć o słuchaczach na całym świecie.”

Trochę szkoda, że tak się to skończyło, tym bardziej, że w przeważającej opinii słuchaczy, 50 Cent prezentował dużo lepszą formę na swoich pierwszych albumach. Nawiązanie do nich na pewno odbudowałoby zaufanie do rapera.